Lokasyon
Çayırova, GEBZE
E-Posta
azizogluharfiyat@gmail.com
Telefon & WhatsApp
0532 012 17 43

Ev yıkımı ne kadar sürer? konusu genelde kentsel dönüşüm kararı alınan apartmanlar, siteler veya müstakil evler için gerekli olan konuların başında gelmektedir. Anlaşılan müteahhit ile belirli bir süre üzerinden anlaşma sağlandığı için, evin boşaltılmasından taşınmasına, yıkımından, yeni evin teslimine kadar geçen sürecin sağlıklı şekilde yönetilmesi kat malikleri adına önemlidir. Zira yaşadığı yerden farklı bir yerde yaşamak durumunda kalacak olan ve bunun da yaklaşık 1-2 yıl gibi bir süre alacak olmasından ötürü, kat maliklerinin veya bina sahiplerinin bu konuda ev yıkımının ne kadar süreceği ile ilgili alınacak kararlarda bilgi sahibi olması gerekir.

Ev Yıkımı – Azizoğlu Hafriyat İnşaat
Kentsel dönüşüm amacıyla yıkılmasına ve yerine yenisinin yapılmasına karar verilen binalarda yönetim ile görüşen yetkilendirilen firma sözleşmede tüm maddeleri açık şekilde beyan etmeli, tüm kat malikleri genel kurulda bu sözleşme maddelerini okumak üzere bir örneğini talep etmeli ve belirli bir süre inceledikten sonra kararını vermelidir. Aklına takılan konularda yasal bir temsilci tutulmasından da kaçınılmamalıdır çünkü günümüzde kanun maddelerinin bilinmemesi ve uygulamasının takip edilmemesi nedeniyle birçok mağduriyet yaşanabilmektedir. Örneğin 30-60 gün aralığındaki tahliye süreci genelde bilinmediği için, yetkili yıkım firması acele davranabilmekte, insanları mağdur edebilmektedir. Bu sürecin sağlıklı şekilde yönetilebilmesi için bir avukat ile anlaşılması mağduriyetleri önleyecektir.

Ev Yıkımı İçin Gereken Yasal Süre Ne Kadar?
Tahliye ve yıkım süresi olarak geçen ve legal bir sürece bağlanan bu zaman diliminin nasıl değerlendirileceği ile ilgili yetkili mercilerin karar aşamasında söz sahibi olduğu görülmekle birlikte, yasalar tüketiciyi korumaya yönelik olarak da düzenlemeler içermektedir. Bu yıkım kararının ardından tahliye için verilen yasal süre beklenir. Bu süreçte yapılacak kira yardımı veya kat malikleri ile yetkili firma arasında belirlenen apartman veya sitelerde ödenecek kira yardımı, tutulacak dairenin niteliği ve yeri gibi konular netleştirilmelidir.

Bina Ev Yıkımı – Azizoğlu Hafriyat İnşaat
Ev yıkımı için anlaşma sağlanan süreden önce bir de tahliye süresi vardır. Genelde bunun için en fazla 60 gün gibi bir süre belirlenmektedir. Belirli bir sürecin takip edilmesi gerektiği için verilen bu maksimum süre içinde tüm kat maliklerinin evlerini boşaltması önemlidir çünkü yıkım başlamalı, ardından diğer sürece geçilmelidir. Bu yıkım konusunda hafriyat firmaları yetkilendirilmekte, sağlıklı ve güvenli yıkım için gerekli iş güvenliği tedbirleri alınmaktadır. Her yönüyle güvenli bir yıkım süreci için çevre güvenliği alınarak yıkım usulüne uygun şekilde yapılmakta ve süreç tamamlanmaktadır.

Ev Yıkımında Hangi Hususlara Dikkat Edilir?
İster ev ister apartman veya site olsun, yıkım konusunda yetkili deneyimli firmalar ile çalışmak can ve mal güvenliği için çok önemlidir. Kentsel dönüşüm çoğu zaman yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu yerlerde cereyan ettiği için, tahliyenin ardından yıkım süreçlerinde çok ciddi önlemlerin alınmasına gerek duyulmaktadır. Çevre güvenliği, araçların giriş çıkış yerleri, çalışan iş makinelerinin çevre yapılara zarar vermemesi gibi unsurların hepsine dikkat edilmelidir. Bu yüzden yıkım konusunda deneyimli hafriyat firmaları ile çalışmak çok önemli olmaktadır.

Bina Ev Yıkımları – Azizoğlu Hafriyat İnşaat
Bina, Ev Yıkım konusunda tedbirlerin alınması, yıkıma nasıl başlanacağı, hangi katların yıkımda öncelikli olduğu, kolonların nasıl yıkılacağı, yıkım öncesinde ve sonrasında yapılacak ayıklama işlemleri, çıkan hafriyatın taşınması, yıkım sırasında toz olmaması için alınması gereken önlemler ile birçok farklı etken üzerinde önemle durulması gereken konular arasında yer alır. Ayrıca resmi izinlerin önceden alınması, yetkili müdürlüklere yıkım yapılacağı ile ilgili bilgi verilmesi, hafriyatın hangi rota izlenerek taşınacağı, nereye döküleceği ile ilgili yazışmalar yıkımdan önce tamamlanmalıdır.

Denounce with righteous indignation and dislike men who are beguiled and demoralized by the charms pleasure moment so blinded desire that they cannot foresee the pain and trouble.

Latest Portfolio

Need Any Help? Or Looking For an Agent

© 2022 Vankine. All Rights Reserved.
TIKLA ARA