Lokasyon
Çayırova, GEBZE
E-Posta
azizogluharfiyat@gmail.com
Telefon & WhatsApp
0532 012 17 43

Hafriyat taşıma ister inşaat alanından, ister yıkılan bir binadan, ister köprü veya tünel yapımından ister herhangi bir noktayı derinleştirme çalışmasından olsun, belirli bir sistematik içinde yapılması gerekli olan çalışmalardan birisidir. Belirli bir düzende ve yine kontrolleri tamamlanmış araçlar ile yapılan hafriyat taşıma işlemi, gerek yollar, gerek çevredeki yerleşim yerleri, gerekse akan trafik açısından risk teşkil eder.

Hafriyat Taşıma İzni İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? – Azizoğlu Hafriyat
Ağır tonajlı araçların yola vereceği zarar, kaldıracağı toz nedeniyle yerleşim yerlerine veya bahçelerine vereceği zarar ve akan trafiği tehdit etmesi açısından son derece profesyonelce tamamlanması gereken hafriyat taşıma işleri, deneyimli firmalar aracılığı ile sorunsuz şekilde bitirilir. Azizoğlu Hafriyat olarak lisanslı araç sürücülerimiz ve operatörlerimiz ile bu hizmeti yıllardır sürdürüyoruz. Çözüm ortaklığı geliştirdiğimiz firmalar ile hafriyat konusunda tüm detaylara hakimiz.

Hafriyat taşınırken resmi kurumlardan izin almak gerekiyor. Bu işe başlayacağınıza dair bir dilekçe, inşaat alanının ruhsatı, hafriyat sahibinin vergi levhası, hafriyat taşınması için gerekli olan izin belgesi, taşıyacak firmanın vergi levhası ve nakil araçlarının ruhsatları, hafriyat taşıma izni için gerekli olan belgeler arasındadır.

Hafriyat Taşırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?
Hafriyat taşırken dikkat edilmesi gereken birçok teknik konu vardır. Başta inşaat alanının güvenliği gelir. Gerek çalışan iş makinelerinin gerek taşıma araçlarının gerekse çalışanların iş güvenliğini sağlamak öncelikli olmalıdır. İnşaat alanında gerekli güvenlik önlemlerini almak genelde şantiye şeflerinin görevidir. İş güvenliği uzmanı ile birlikte alınması gereken tedbirler kararlaştırılır ve uygulanır.

Hafriyat Taşırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? – Azizoğlu Hafriyat
Özellikle dar alanlar içeren şehir merkezlerinde yapılan bina yıkımları veya temel açma işlemleri son derece güvenli ilerlemesi gereken işlerdir. Tüm iş makinelerinin yaratacağı tehdidin yanı sıra hafriyat taşıma araçlarının alan girişi ve çıkışı, malzeme doldurulurken veya boşaltılırken alınması gereken önlemler, koordineli çalışmayı gerektirir. Şehir merkezinde, trafiğin yoğun olduğu yerde nakil araçlarının hareket kabiliyeti zorlaşacağı için kesinlikle uzman şoförlerin iş başında olması gerekir.

Araçların ruhsatlarının taşımaya elverişli olması, muayenelerinin yapılmış olması, teknik olarak bir problem taşımaması hafriyat taşınırken işleri kolaylaştırır. Seyir halindeki nakil araçlarının, trafiğin olmadığı yerlerde bile insan hareketlerini öngörerek trafik kurallarına uyması, sinyallerini kesinlikle vermesi gerekir. Hafriyat boşaltılan alanda yapılacak çalışmada ise aracın derinliği olan alanlara fazla yaklaşmaması önemlidir. Bu gibi şeylerin tehdit oluşturmaması için uzman kullanıcıların araçların başında olması önerilir. Özellikle dağlık alanlarda yapılan çalışmalar yağışlı havalarda çok daha fazla risk içereceği için deneyim şarttır.

Hafriyat Taşımak İçin Hangi Kurumdan İzin Alınır?
Hafriyat taşımak belirli bir trafik düzenine riayet etmeyi gerektirir. Araçların taşıma esnasında malzeme düşürmesi diğer araçları tehlikeye sokabilir. Nakil araçlarının yoğun trafiğe dahil olması ve aynı trafikten boşaltım alanına çıkması son derece dikkat edilmesi gereken olaylardır. Ayrıca taşınan malzemenin dışarı taşmayacak şekilde doldurulması da uzman operatörler tarafından sağlanmalıdır.

Hafriyat Taşımak İçin Hangi Kurumdan İzin Alınır? – Azizoğlu Hafriyat
Birçok etken açısından, ister yoğun bölgelerde ister tenha alanlarda, hafriyat taşımak için izin almak gerekir. İzinlerin alındığı kurum ise genelde Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğü olmaktadır. Hangi belgelerin temin edilmesi gerektiği ilgili kuruluşların web sayfalarında yer almaktadır.

İzin alınmadan yapılacak çalışmalarda olası bir trafik kontrolünde kesinlikle ceza uygulanır. Ayrıca olası bir kazada veya problemde taşıma yapan araca, kullanıcısına ve firmaya yüksek miktarlarda cezalar yazılabilmektedir. Bu yüzden hafriyat taşıma izni için gerekli olan belgelerin hazırlanarak ilgili kuruma teslim edilmesi zorunludur. Bu izinleri firma yetkilileri imzalı belgeler ve dilekçe ile alarak çalışmaların legal bir zeminde yürütülmesine olanak sağlar.

Denounce with righteous indignation and dislike men who are beguiled and demoralized by the charms pleasure moment so blinded desire that they cannot foresee the pain and trouble.

Latest Portfolio

Need Any Help? Or Looking For an Agent

© 2022 Vankine. All Rights Reserved.
TIKLA ARA